Základní umělecká škola Buštěhrad

Tel.: +420 312 250 355
info@zusbustehrad.cz

ZUŠ Buštěhrad - úvodní stránka

 

Echo ZUŠ

1. 11. 2017

Zdroj: Buštěhradský zpravodaj č.11/2017, Martin Fila, ředitel ZUŠ

V uplynulých měsících se v ZUŠ Buštěhrad událo několik výrazných změn. V srpnu se škola po technické stránce lépe propojila s okolním světem.

Koncepci IT technologií nám navrhl a zrealizoval pan Ivan Heráň. Vyměnili jsme původní, mnohdy nefunkční internetové připojení za kvalitní a rychlé. Díky jednání pana Heráně nám ho poskytuje firma Klfree.net zdarma. Wi-fi mohou využít i rodiče čekající na děti, a to i mimo budovu v přilehlém prostranství. Zrušením pěti zbytečných telefonních linek a přechodem na internetový telefon ušetří škola 20 000 Kč ročně. Tisíce Kč uspoříme také zrušením odběru papírových novin...

Letní měsíce jsme využili k nejnutnějším opravám budovy. Škola potřebuje zásadní rekonstrukci, tu jsme naplánovali se zřizovatelem na příští prázdniny. Se stěhováním a úklidem po zednických a malířských pracích pomáhali ve svém volném čase zaměstnanci ZUŠ i přátelé “ zvenčí”.

Založili jsme orchestr a sbor! Obojí mohou navštěvovat všichni žáci hudebního oboru ZUŠ , tímto je srdečně zvu na zkoušku, koupili jsme dostatek nových notových stojanů :-)). V současnosti má orchestr 14 a sbor 9 členů. Nebojte se přijít, hrát a zpívat společně je velká radost.

Přivítali jsme mezi námi 2 nové členy učitelského sboru - flétnistku Martinu Mihulkovou, absolventku prestižní Guildhall School of Music v Londýně a skvělého trumpetistu Luboše Krtičku, který vede školní orchestr a sbor.

Udělali jsme také jeden nepopulární krok - zvýšili jsme úplatu za vzdělávání o 15%. Důvod? - Přepočítali jsme celkové neinvestiční výdaje na žáka, dle výsledku bylo navýšení nevyhnutelné. Tyto prostředky škola používá k nákupu vybavení, nástrojů, notového materiálu apod.

Učitelé ZUŠ už nechodí od září do ředitelny jen za povinnostmi, ale také stran brazilské kávy :-). Zakoupili jsme si kávovar.

Od začátku školního roku probíhá výuka tanečního oboru v zámeckém sále. V krásném, mnohem lépe vyhovujícím a inspirativním prostředí. Nabídku paní starostky využít prostory zámku k potřebám ZUŠ jsme velmi rádi přijali. Pro přípravu dětí před vystoupením máme k dispozici spolkovou místnost, kam nám technické služby v čele s panem Veselým přestěhovaly klavír.

3. října se na zámku konal zahajovací koncert Kruhu přátel hudby, pořádaný ZUŠ ve spolupráci s Městskou knihovnou. Mám velkou radost z ohlasů posluchačů, kteří zaplnili sál do posledního místečka. Na koncertě jsme blahopřáli paní učitelce tance Heleně Blagoeové ke krásnému životnímu jubileu.

Co nás čeká:

  • 1. letošní koncert žáků 19.10.
  • 2. koncert žáků 30.11.
  • vánoční koncert žáků 14.12.
  • plánujeme otevření literárně - dramatického oboru a oboru fotografie
  • aktivně spolupracujeme s naším zřizovatelem, chystáme nové projekty

Naše škola momentálně jedná o navýšení počtu žáků, krajský úřad žádost schválil a doporučil. Čekáme na vyjádření Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.

 

© ZUŠ Buštěhrad | Grafika: Otakar Korolus | Redakční systém Weblík