Základní umělecká škola Buštěhrad

Tel.: +420 312 250 355
info@zusbustehrad.cz

ZUŠ Buštěhrad - úvodní stránka

 

Echo ZUŠ

3. 1. 2019

Zdroj: Buštěhradský zpravodaj č. 1/2019, MgA. Martin Fila

100. výročí založení Československé republiky jsme oslavili koncertem učitelů a žáků ve čtvrtek 18. října v zámeckém sále. Společné muzicírování pedagogů s žáky je vždy velmi zábavné a motivující. Se svými svěřenci vystoupili Elena Hokynková, Marcela Zilvarová, Lenka Musilová, Petra Červinková, Petr Štěpán a Martin Fila. Při této příležitosti bych rád oznámil termín konání velmi populárního koncertu rodičů, učitelů a žáků ZUŠ, který se bude konat v úterý 26. března 2019 v 18:00 v sále buštěhradského zámku. Tento koncert proběhne v rámci buštěhradského Kruhu přátel hudby.Prosíme odvážné a hudebně zdatné rodiče, aby se domluvili s učiteli svých dětí na programu. 

 Velmi krásnou příležitost měli naši žáci 24. 11. na oslavách 20 let DPS Buštěhrad, kde zahráli našim babičkám a dědečkům z DPS. Po kytaristech Elišce Grace Carthy, Adamovi Chalachanovi a klavíristovi Vítovi Masopustovi, vystoupil poprvé s novou sbormistryní Soňou Macháčkovou náš pěvecký sbor. Sbor se navíc jako první prezentoval v našich nových koncertních tričkách s logem školy. 

 Letos jsme opět koncertovali při rozsvícení vánočního stromu v Buštěhradě. Náš orchestr se již rozrostl na 25 členů. Žáci se předvedli jak v loňské menší sestavě, tak v novém obsazení, kde máme nově pozoun, trubku a baskytaru. Zazněly známé písně a koledy. Jako sólisté se představili zpěváci Soňa Macháčková a Ondřej Novák. Díky vkladu města se podařilo zapůjčit mobilní pódium, měli jsme zázemí ve spolkové místnosti. Bohužel kvůli velmi nízké teplotě kolem nuly museli všichni hráči bojovat s laděním svých nástrojů. Zatímco smyčcové nástroje vlivem mrazu intonačně stoupají, u dechových nástrojů je tomu opačně. Výsledek byl na hranici únosnosti.

 Kromě buštěhradských vystoupení naši žáci několikrát koncertovali také v okolních obcích, flétnový soubor paní učitelky Lenky Musilové zahrál při rozsvícení stromu v Hostouni, v Brandýsku a ve Cvrčovicích. Velmi povedená byla vánoční besídka žáků Adély Lukšíkové, která se konala 11. prosince ve spolkové místnosti na zámku.

 Rok 2018 jsme 20.12. zakončili tradičně vánočním koncertem na zámku, kde poprvé vystoupil nový kytarový soubor Petra Štěpána. 

 Přejeme všem mnoho štěstí, zdraví a radosti v roce 2019 a zveme Vás na naše novoroční vystoupení tanečního oddělení, které se koná v úterý 15. ledna v 17hodin v sále na zámku.

MgA. Martin Fila

ředitel školy

 

© ZUŠ Buštěhrad | Grafika: Otakar Korolus | Redakční systém Weblík