Základní umělecká škola Buštěhrad

Tel.: +420 312 250 355
info@zusbustehrad.cz

ZUŠ Buštěhrad - úvodní stránka

 

Echo ZUŠ

1. 3. 2019

Zdroj: Buštěhradský zpravodaj č. 3/2019, MgA. Martin Fila

Leden byl u nás ve škole ve znamení tance. Nejprve měla 15. ledna novoroční vystoupení naše taneční a hudební oddělení. O týden později 24.1. jsme si udělali výlet do Stochova, kde se konala Stochovská Grácie- taneční přehlídka všech ZUŠ z okresu Kladno. Naše baletky pod vedením Heleny Blagoevové jako jediné prezentovaly poctivou klasickou baletní školu. Skvělé vedení naší paní učitelky - bývalé profesionální baletky je znát.

Ve variacích z Šípkové Růženky P. I . Čajkovského se představily Sofie Herblichová, Claudie Herblichová, Nikola Podušková, Lucie Popovská, Tereza Kimlová a Zuzana Šauerová. Ve Španělském tanci následně sólově excelovala Nikola Podušková. 

Na zámku v Buštěhradě se v tu stejnou dobu konal koncert 23 žáků našich poboček v Hřebči a v Brandýsku. V Hřebči studuje v současné době 21 žáků, v Brandýsku 12.

Nedávno jsem procházel webové stránky Národního divadla, kde je kompletní archív všech sezón a k mému úžasu jsem tam objevil rozsáhlou evidenci vystoupení naší paní učitelky tance, která byla dlouhou řadu let členkou baletu ND. To mě přivedlo k myšlence blíž seznámit čtenáře BZ s pedagogy ZUŠ.

MgA. Martin Fila

 

© ZUŠ Buštěhrad | Grafika: Otakar Korolus | Redakční systém Weblík