Základní umělecká škola Buštěhrad

Tel.: +420 312 250 355
info@zusbustehrad.cz

ZUŠ Buštěhrad - úvodní stránka

 

ECHO ZUŠ 2-2021/2022

1. 12. 2021

Zdroj: Buštěhradský zpravodaj č. 12/2021, Marcela Zilvarová

ECHO ZUŠ

 

Naše škola má za sebou poměrně pestrý a na aktivity bohatý podzim.

Ve čtvrtek 21. října se konal náš zahajovací koncert na buštěhradském zámku. Před plným sálem se v živě vysílaném streamu prostřednictvím Youtube kanálu představilo 15 žáků hudebního oboru. Záznam tohoto koncertu, jakož i ostatních, najdete na našem webu www.zusbustehrad.cz v sekci KONCERTNÍ SÍŇ. 

Byli jsme osloveni T. J. Sokol Buštěhrad, abychom výtvarně upravili vrata zdejší sokolovny. 

Žáci výtvarného oboru na vratech pracovali v průběhu minulých týdnů a vytvořili zde velkoformátové malby se sportovní tématikou (volejbal, tenis, fotbal, bojové sporty). Nyní jsou tyto práce zastaveny kvůli chladnému podzimnímu počasí a nedostatku přirozeného denního světla. Dokončení se plánuje na jaře 2022.

 

 

 

Výtvarný obor také dokončuje přípravu kalendářů na příští rok. Po milých ohlasech z loňska jsme se rozhodli na tuto akci navázat a založit novou tradici. Kalendáře bychom rádi vydávali každý rok. Všechny použité obrázky byly pečlivě vybrány dětmi samotnými pod vedením naší paní učitelky Galiny Fleischmannové tak, aby se zde prezentoval každý současný žák výtvarného oboru. Kalendáře budou pro veřejnost dostupné v průběhu prosince v Infocentru na zámku za dobrovolnou částku. 

 

 

Ve čtvrtek 11. listopadu se konal další koncert, na kterém debutovala naše nová školní bigbeatová kapela THE ROX, ve složení Jan Javorček – klávesy, Marian Fila – baskytara, Vít Masopust – saxofon, Matyáš Müller – bicí a zpěvačky Rozárie Kuchařová, Sára Dudková. Umělecké vedení kapely si vzali na starost Martin Fila s Marcelem Javorčekem. Repertoár kapely je založen na rockovém žánru typu The Doors, Beatles apod. 

 

Naši žáci také pravidelně vystupují při různých slavnostních akcích v okolních obcích. Během listopadu jsme koncertovali na vítání občánků v Brandýsku, při rozsvícení vánočních stromů v Hostouni a ve Cvrčovicích. V Buštěhradě chystáme kromě rozsvícení vánočního stromu řadu třídních koncertů pedagogů hudebního oboru, a také Velký vánoční koncert s Buštěhradským pěveckým sborem, který se bude konat ve středu 22. prosince od 19:00 v Sokolovně. Výtvarný obor zde vystaví nejnovější práce. Máme se na co těšit...

 

Marcela Zilvarová

 

 

© ZUŠ Buštěhrad | Grafika: Otakar Korolus | Redakční systém Weblík