Základní umělecká škola Buštěhrad

Tel.: +420 312 250 355
info@zusbustehrad.cz

ZUŠ Buštěhrad - úvodní stránka

 

Echo ZUŠ

1. 5. 2018

Zdroj: Buštěhradský zpravodaj č. 5/2018, Martin Fila, ředitel školy

Začátek druhého pololetí byl v ZUŠ ve znamení velkého množství změn. Uvítali jsme posily v pedagogickém sboru - přišly tři nové paní učitelky. Adéla Lukšíková otevřela pozounovou třídu a kromě pozounu vyučuje i zpěv a klavír. Paní učitelka Petra Červinková pohotově nastoupila za odcházející Martinu Mihulkovou a kromě fléten a saxofonu si vzala na starost naše nejmenší v přípravné hudební výchově. Podařilo se nám konečně najít učitelku na violoncello, je jí paní Věra Anýžová, členka orchestru hl. města Prahy FOK. Snad se postupem času najde víc žáčků, kteří si k violoncellu najdou cestu a tento úžasný hudební nástroj zůstane natrvalo mezi našimi vyučovacími obory.

Po lednovém a únorovém školním koncertě na zámku jsme s dětmi v předvelikonočním čase zahráli také babičkám a dědečkům v DPS. Dva naši žáci, Jan Javorček a Erik Vychytil, vystoupili na třetím koncertě Kruhu přátel hudby, který se konal 27.3. v zámeckém sále.

Máme nové logo školy

Oslovili jsme renomovaného buštěhradského grafika Michala Cihláře, aby nám navrhl logo školy, které využijeme mimo jiné k propagaci.

Logo ZUŠ Buštěhrad od Michala Cihláře

Do digitální podoby nám logo zpracoval výtvarník Michal Fiala, který bude ZUŠ pomáhat jako grafický poradce i v budoucnu.

Soutěž základních uměleckých škol ČR

Letos byla soutěž vypsaná pro dva obory, které se u nás vyučují - dechové nástroje a zpěv. Naše škola se ujala pořádání okresního kola ve zpěvu, které se konalo 19.2. Přijeli soutěžící z obou kladenských ZUŠ, ze Slaného, z Unhoště, ze Stochova a z Velvar. Přihlásilo se 86 účastníků. Naši školu zde reprezentovali Veronika Veselá, Stela Gallatová, Vanessa Kraus a Vladimír Záruba ze třídy Evy Čechové. Nejúspěšnější byli Vanessa Kraus s Vladimírem Zárubou, kteří ve svých kategoriích zvítězili s postupem. Oba nás pak úspěšně reprezentovali v krajském kole v Benátkách n. Jizerou, kde vybojovali skvělá 3. místa.

V okresním kole soutěže dechových nástrojů ve Slaném naši žáci rovněž uspěli. Ve hře na zobcovou flétnu to byly Anna Hanzlíková (3. cena) a Veronika Řezáčová (1.cena s postupem). Do krajského kola postoupil také vítěz mezi saxofonisty Vít Novák. V krajském kole v Kolíně se umístila na 3. místě Veronika Řezáčová ze třídy Lenky Musilové a opět zvítězil saxofonista Vít Novák, kterého vyučuje Petr Vaněk.

Vítek nás bude začátkem května reprezentovat v celostátním kole v Praze! Přejeme mu hodně štěstí!

Co nás čeká

V sobotu 12. května v 15 hodin pořádáme v zámecké zahradě odpolední setkání orchestrů ZUŠ. Přijedou hostovat orchestry Aulodia a Hudba z Marsu ze ZUŠ Jižní Město a vystoupí společně s naším orchestrem a sborem. Chtěli bychom se inspirovat u zkušenějších pražských kolegů. Aulodia byla založena před 30 lety, v současné době ji vede naše bývalá učitelka paní Jitka Petříková. Zveme všechny děti i jejich rodiny, širokou veřejnost. Přijďte si s námi užít radost z hudby. V případě nepřízně počasí se bude akce konat v zámeckém sále.

Ve čtvrtek 17. května pořádáme na zámku další pravidelný koncert žáků ZUŠ Buštěhrad. 24. května ve stejných prostorách uvítáme žáky našich poboček z Brandýsku a Hřebče. Ten, kdo zrovna nevystupuje, si může přijít poslechnout své kamarády.

 

© ZUŠ Buštěhrad | Grafika: Otakar Korolus | Redakční systém Weblík