Základní umělecká škola Buštěhrad

Tel.: +420 312 250 355
info@zusbustehrad.cz

ZUŠ Buštěhrad - úvodní stránka

 

Zahajovací koncert kruhu přátel hudby

1. 11. 2018

Zdroj: Buštěhradský zpravodaj č. 11/2018, Martin Kosa

Buštěhradský Kruh přátel hudby zahájil svoji druhou sezonu. Pro tuto příležitost spolu se zdejší ZUŠ Buštěhrad opět oslovil zdejší hudební profesionály, členy renomovaných českých uměleckých těles, k nimž tentokrát přizval dva hosty, aby všichni ve velkém sále zahráli a zazpívali v tradičním pořadu Sousedé sousedům. 

Slavnostní otevření sezony 2018/19 se s bravurou a elegancí sobě vlastní zhostili dámy Lenka Filová (hoboj, zpěv), Kateřina Kalvachová a Eva Gallatová (zpěv), Daniela Javorčeková (zpěv, tanec) a pánové Martin Fila (klavír), Evžen Zdráhal (tuba) a Petr Štěpán (kytara), který slavnostní večer opět pozdvihl svým kultivovaným průvodním slovem. V jejich svěžím a vskutku radostném provedení jsme vyslechli díla hudebního baroka, klasicismu i 20. století. Koncert, pro který velmi pestrou a nápaditou dramaturgii připravil spoluzakládající člen KPH a ředitel buštěhradské základní umělecké školy, pan Martin Fila, navštívilo celkem 49 diváků a 6 dětí. 

Další dva koncerty buštěhradského Kruhu, které zazní ještě v této podzimní části sezony, slibují neméně pozoruhodné kulturní a umělecké zážitky. Pro druhý koncert organizátoři připravují návštěvu koncertu Pražské komorní filharmonie v slovutném Rudolfinu, který nabídne program pro děti i dospělé, termín je v jednání. Třetím koncertem se stane tradiční provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby ve spolupráci se Smíšeným pěveckým sborem Buštěhrad a přizvanými sólisty a kontinuem v buštěhradském kostele Povýšení Svatého kříže. Jarní polovina sezony je dosud v přípravě, již teď ale organizátoři prozrazují jeden velký koncert s orchestrem Pražské konzervatoře, špičkový komorní koncert ve spolupráci s HAMU Praha a soutěží festivalu Pražské jaro 2019 a ještě jedno překvapení - sledujte kalendář akcí!

 

© ZUŠ Buštěhrad | Grafika: Otakar Korolus | Redakční systém Weblík