Základní umělecká škola Buštěhrad

Tel.: +420 312 250 355
info@zusbustehrad.cz

ZUŠ Buštěhrad - úvodní stránka

 

Mgr. Ozren Mutak Ph.D.

Předměty: kytara

E-mail: mutak@zusbustehrad.cz

  • MgA. Ozren Mutak, Ph.D  pochází z Chorvatska. Souběžně se studiem na hudebním gymnáziu byl soukromým žákem tamních předních kytaristů Zorana Dukiče a Gorana Listeše. Na Hudební fakultě pražské Akademie múzických umění studoval kytaru v letech 1990 - 1994 ve třídě prof. Milana Zelenky a získal magisterský titul. Ve studiu poté pokračoval na Vysoké hudební škole v německém Würzburgu u prof. Jürgena Rucka. V letech 2016 – 2019 studoval obor interpretace a teorie interpretace v doktorském studijním programu na Hudební akademii múzických umění v Praze.  
  • V roce 2019 obhájil disertační práci a získal titul Ph.D.
  • Ozren Mutak spolupracoval a koncertoval s řadou renomovaných hudebníků v Čechách i v zahraničí (např. s houslistou Jiřím Bezděkovským, Apolon kvartetem, akordeonistkou Jarmilou Vlachovou a skladatelem prof. Jiřím Bezděkem). S prof. Milanem Zelenkou založili kytarové „Duo Boemo“, se kterým pravidelně koncertovali v letech 2001 – 2011 a společně natočili CD nahrávku komorní tvorby Milana Zelenky. V současné době spolupracuje s houslistkou Gabrielou Demeterovou na projektu „Paganini – Bůh nebo ďábel“. Vystupoval v Sukově síni Rudolfina, v Martinů sále v Praze a na renomovaných festivalech (např. Festival „Internazionale della Chitarra“ – Aquila – Itálie, festival „Dani gitare“ – Zagreb – Chorvatsko, festival „Na dvanácti strunách“ – České Budějovice, festival „Kytara napříč žánry“, festival „Žižkovský podzim“, festival „Dny soudobé hudby“, „Mezinárodní festival komorní hudby Klatovy 2013“, „Open Guitar Festival“ Křivoklát, Mezinárodní festival hudby „Heroldův Rakovník“, „ Mezinárodní festival J. K. Mertze – Bratislava“). 
  • Natáčel pro Český rozhlas, Českou televizi a vystupoval také v televizi v Chorvatsku.
  • Natočil 2 CD vydaná v ČR. Poslední sólové CD „Guitar – Ozren Mutak‘‘ získalo pochvalné recenze v odborných hudebních časopisech Harmonie (červenec 2015) a Hudební rozhledy (listopad 2015).
  • Ozren Mutak založil společně s Pavlem Steidlem, prof. Milanem Zelenkou a ing. Vilémem Žákem hudební festival a mistrovské kurzy na hradě Křivoklát a občanské sdružení Open Guitar, které se každoročně zabývá propagací hry na klasickou kytaru. Vede odborné semináře o metodice výuky kytarové hry akreditované MŠMT. Vyučoval na mistrovských kurzech v Chorvatsku, v České republice a na Slovensku.
  • Bývá členem porot různých celostátních a mezinárodních kytarových soutěží. V roce 2014 byl jmenován předsedou kytarové sekce ZUŠ Středočeského kraje.
  • Od roku 1995 pedagogicky působí na Základních uměleckých školách. V letech 2000 - 2010 vyučoval hru na kytaru na konzervatoři v Teplicích a od roku 2007 působí na konzervatoři v Plzni. Od roku 2019  vyučuje externě na HAMU v Praze. Řada jeho žáků pokračuje ve studiu na vysokých hudebních školách v Čechách i v zahraničí. Jeho studenti dosahují výrazných úspěchů na celostátních a mezinárodních soutěžích.
  • od roku 2014 působí také v ZUŠ Buštěhrad, kde vyučuje hru na kytaru.
 

« Mgr. Lucie Mutaková
kytara

 

© ZUŠ Buštěhrad | Grafika: Otakar Korolus | Redakční systém Weblík