Základní umělecká škola Buštěhrad

Tel.: +420 312 250 355
info@zusbustehrad.cz

ZUŠ Buštěhrad - úvodní stránka

 

ECHO ZUŠ - 3-19/20

27. 2. 2020

Zdroj: Buštěhradský zpravodaj č.3/2020, Martin Fila

Protože Echo Zuš slouží zároveň jako kronika školy, rád bych ještě připomenul naše krásná vystoupení, která se konala kolem Vánoc. Po zdařilém účinkování při rozsvícení vánočního stromu v Buštěhradě, Lidicích a Cvrčovicích měli naši žáci příležitost vystoupit v sobotu 14. 12. na vánočním koncertě ve zrekonstruovaném kině v Brandýsku.

Adventní koncertování vyvrcholilo 17. prosince velkým koncertem ve zcela zaplněné buštěhradské sokolovně, který jsme pořádali společně s Buštěhradským pěveckým sborem. Koncert zahájily oba naše školní orchestry pod vedením pana Petra Vaňka. Sólově vystoupil saxofonista Vít Novák, vítěz ústředního kola soutěže ZUŠ. Hlavním hostem večera byl Server Abkerimov. Tento mezinárodně uznávaný akordeonista, rodák z Uzbekistánu a bývalý sólista Moskoncertu, přednesl skladby Ave Maria Giulia Cacciniho a Tango pour Claude od Richarda Galliana. Pan Abkerimov u nás začal od listopadu vyučovat na pobočce ve Hřebči.

Druhá půle koncertu patřila Buštěhradskému pěveckému sboru, který s jejich sbormistryní Evou Gallatovou předvedl 5 písní. Na závěr se ke sboru připojil náš velký orchestr a pěvecký sbor ZUŠ pod vedením Soni Macháčkové, aby provedli několik částí z Rybovy Mše vánoční a Adiemus od Karla Jenkinse. Spolupráce s Buštěhradským pěveckým sborem se natolik osvědčila, že už plánujeme další společná vystoupení. Poděkování patří Sokolu Buštěhrad, zejména panu Františkovi Rákovi a Václavu Bukovi, kteří s dalšími rodiči nezištně pomohli s přípravou akce.

Do nového roku jsme vstoupili každoročním Novoročním vystoupením tanečního oddělení, které proběhlo 14. ledna na zámku. Baletky si pod vedením Heleny Blagoevové tentokrát připravily pásmo na hudbu A. Vivaldiho, L. Janáčka, O. Nedbala a P. I. Čajkovského. Část programu naše starší žákyně zopakovaly 23. ledna ve Stochově na okresní přehlídce tanečních oddělení ZUŠ “Stochovská Grácie.”

Každoročně se touto dobou koná soutěž základních uměleckých škol ČR. Letos nás reprezentuje nadějná houslistka Rita Fuksová ze třídy Petra Kuny a kytaristka Adéla Mikešová ze třídy Petra Štěpána. V okresním kole, které se konalo 9. února ve Slaném, obsadila Rita druhé místo. Adéla zvítězila a postupuje do krajského kola. Gratulujeme!

MgA. Martin Fila

ředitel školy

© ZUŠ Buštěhrad | Grafika: Otakar Korolus | Redakční systém Weblík